Plastová okna - fenomén dneška

Plastová okna - fenomén dneška

5. 12. 2011, 13:11

Plastová okna se stala zcela novým fenoménem.V první řadě jejich dlouhá životnost jim dává mnoho předností. Dále také velice snadná a nenáročná údržba není nikterak zanedbatelným faktorem. V nemalé míře i jejich estetičnost.

Výměna oken za plastová

Mnoho lidí v dnešní době stojí před problémem, pakliže stará dřevěná okna jsou již nefunkční a velice náročná na údržbu, za jaká je vyměnit. Než se člověk do něčeho takového pustí, tak je nejlepší si zjistit podrobnosti. V první řadě si porovnat cenové relace jednotlivých firem a jejich nabídky.Také se pozeptat na zkušenosti s plastovými okny a detaily.

Proč právě plastová okna?

Plastová okna jsou ideálním řešením pro jakýkoliv objekt. Na trhu je bohatá nabídka profilů. Dále pestrá škála barev, vzhledů dřeva a i příslušenství.

Nepřehlédnutelným faktorem při výběru jsou jejich vysoké izolační, které zabraňují uniku tepla a tím i energeticky méně náročné. Na trhu se nabízejí plastová okna s dvojsklem a trojsklem. Tato okna jsou také velice dobrým regulátorem hluku z okolí. Protihluková ochrana je čistě závislá na jednotlivých komponentech. Závisí na druhu a kombinace tloušťky skel a dále také na vzdálenosti mezi skly, přítomnosti plynu a použití folie. Plastová okna jsou též vybavena standardně-sklopnými křídly, která umožňují miniventilaci. Zajišťují minimální přísun vzduchu a tím je zabezpečeno větrání. Větráky reagují na změny vlhkosti vzduchu a to tak, že snižují nebo zvyšují přísun vzduchu a tím zajišťují větrání na požadované úrovni.

Údržba plastových oken

Údržba plastových oken je zcela nenáročná. Používají se běžné prostředky na úklid pro domácnost a ty se ředí. Nikdy se nesmí používat drsné povrchy k čištění jako různé druhy drátěnek. Dobré je občas promazat otevírací systém.

Zkušenosti s plastovými okny

I já jsem jednoho dne stála před problémem, že by okna bylo potřeba již konečně vyměnit. Mnoho pracovníků pohybujících se v prostředí výměn oken mi plně doporučily plastová okna. Dostavil se pověřený pracovník a pak už vše dostalo rychlý spád…
Zobrazení: 82845 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 15

Nejkomentovanější články
Článek: Plastová okna - fenomén dneška Počet komentářu: 15
Článek: Plastová okna Decro Bzenec Počet komentářu: 4
Poslední diskuze
Článek: Plastová okna - fenomén dneška Datum posledního komentáře: 4.5.2015
Článek: Plastová okna Decro Bzenec Datum posledního komentáře: 18.3.2015