Výhody plastových oken

Výhody plastových oken

5. 12. 2011, 13:47

Plastová okna jsou při porovnání s klasickými dřevěnými podstatné levnější a to zhruba o 50%. Další předností je jejich lehkost oproti dřevěným oknům.Neodchází k jejich stárnutí a tak se jejich užitná životnost zvyšuje.

Stabilita plastových oken

Plastová okna se nemusejí natírat a jsou tvarově stálá. Vysoká stabilizace proti UV záření je jednou z velkých předností plastových oken. Speciální dvojskla či trojskla jsou dokonalým izolantem a brání úniku tepla, ale také izolantem proti hluku z venčí. Velice snadná údržba klasickými domácími čistícími prostředky nezvyšuje ekonomickou náročnost na údržbu.

Výběr plastových oken

Z plastových profilů lze vyrobit prakticky jakýkoliv tvar oken. Nic tedy nebrání tomu vyměnit stará nefunkční dřevěná okna zcela novými okny. Přizpůsobit tvar oken danému objektu a i design plně sladit s objektem a možno i doplnit různými detaily. Historické budovy s výměnou oken za plastová dostanou jiný rozměr a citlivý výběr realizace nikterak neovlivní dosavadní historickou hodnotu budovy.

Zateplení plastových oken

Moderní plastová okna obsahují speciální skla, která mají vysoký tepelný odpor a plně předčí stěny u starých nezateplených domů. Na skla se nanáší kovová vrstva, která odráží tepelné paprsky zpět do místnosti.

Speciální zateplení plastových oken

Pro nízkoenergetické domy se používají speciální rámy doplněné dodatečným zateplením.Jsou to zateplovací lišty plněné polystyrenem nebo polyuretanem a tím se docílí tepelný odpor plastového okna.

Bezpečnostní skla u plastových oken

Bezpečnostní folie s vysokou tuhostí vlepená mezi dvě tabule skla a zasklená do izolačního dvojskla je velice efektivním bezpečnostním prvkem u plastových oken. Má různou tloušťku dle požadavku bezpečnosti. Bezpečnostní sklo se sice rozbije, ale zůstane v celku.

Ornamentální skla

Ornamentální skla doplňují vzhled okna. Jsou sice průsvitná, ale neprůhledná. Tato okna jsou velice vhodná na různá sociální zařízení a sklepy. Dodají vchodovým plastovým dveřím zcela jiný rozměr.
Zobrazení: 89457 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Nejkomentovanější články
Článek: Plastová okna - fenomén dneška Počet komentářu: 15
Článek: Plastová okna Decro Bzenec Počet komentářu: 4
Poslední diskuze
Článek: Plastová okna - fenomén dneška Datum posledního komentáře: 4.5.2015
Článek: Plastová okna Decro Bzenec Datum posledního komentáře: 18.3.2015